Каркаси будівель та споруд

Пропонуємо on 24 Feb , 2015

Монтаж конструкцій каркасу включає установку конструкцій в проектне положення, їх перевірку, зварювання стикових з’єднань, протикорозійний захист, закладення стиків і швів. Зазначені процеси зазвичай виконують двома суміжними потоками:
1) встановлюють елементи каркаса, здійснюють зварювання та антикорозійний захист конструкцій;
2) здійснюють замонолічування монтажних стиків, вузлів, заливання швів плит перекриттів і бетонування монолітних ділянок каркаса.

За характером роботи каркаси бувають рамні, в’язеві й рамно-в’язевий. Стовпи і балки рамного каркасу з’єднуються між собою твердими вузлами, утворюючи поперечні й поздовжні рами, що сприймають усі діючі вертикальні й горизонтальні навантаження. У будинках із в’язевим каркасом вузли між стовпами і балками нежорсткі, тому для сприйняття горизонтальних навантажень необхідні додаткові зв’язки. Роль цих зв’язків виконують найчастіше перекриття, що утворюють діафрагми і передають горизонтальні навантаження на тверді вертикальні діафрагми (стіни сходових кліток, залізобетонні перегородки, шахти ліфтів та ін.). У практиці будівництва знаходять застосування будинку з комбінованим типом каркаса, який називають рамно-в’язевим. У ньому в одному напрямку ставлять рами, а в іншому – в’язі.

Матеріалом для конструкцій каркасу є залізобетон, сталь, а для малоповерхових будинків стовпи нерідко викладають з цегли. Для дерев’яних будинків каркас також виконують з дерева. Велике поширення одержує монолітне будівництво, будівництво будинків з об’ємних елементів (блок-коробка), в яких кістяк будинку утворюється коробчастими елементами заводського виготовлення.

При каркасі із збірних залізобетонних конструкцій його жорсткість і стійкість забезпечуються не тільки міцністю самих конструкцій, але і міцністю стиків колон, всіх інших стиків елементів каркаса.  У залізобетонних каркасах з плоскими вертикальними діафрагмами жорсткості монтаж конструкцій кожного ярусу (поверху) виконують у такий послідовності:

1) колони, діафрагми жорсткості, ригелі;
2) зовнішні стінові панелі, що залишилися внутрішні панелі і перегородки;
3) сходові майданчики і марші, плити перекриттів.

Монтаж стінових панелей або суміщають з монтажем каркаса і ведуть паралельно, або їх навішують відразу на всю висоту будівлі після закінчення зведення каркаса.

Галерея