Система матеріалів Пенетрон

Система матеріалів Пенетрон – загальна назва системи матеріалів, що застосовуються для гідроізоляції бетонних і залізобетонних конструкцій: Пенетрон – гідроізоляційний матеріал глибокого проникнення для забезпечення водонепроникності і запобігання проникнення вологи через бетон.

Принцип дії Пенетрон. При нанесенні на вологий бетон рідкого розчину матеріалу Пенетрон на поверхні створюється високий хімічний потенціал, при цьому внутрішня структура бетону зберігає низький хімічний потенціал. Виникає осмотичний тиск, який прагне вирівняти різницю потенціалів. Завдяки цьому активні хімічні компоненти матеріалу Пенетрон мігрують глибоко в структуру бетону. Чим вище вологість бетонної структури, тим ефективніше відбувається проникнення активних хімічних компонентів в глиб бетону. Цей процес протікає як при позитивному, так і при негативному тиску води.Глибина проникнення активних хімічних компонентів суцільним фронтом досягає декількох десятків сантиметрів.Проникнувши в глиб структури бетону, активні хімічні компоненти матеріалу Пенетрон, вступають в реакцію з іонними комплексами кальцію і алюмінію, оксидами і солями металів, що містяться в бетоні. У ході цих реакцій формуються нерозчинні кристалогідрати. Мережа цих кристалів заповнює пори, капіляри і мікротріщини шириною до 0,4 мм. При цьому кристали стають складовою частиною бетонної структури.
Заповнені нерозчинними кристалами пори, капіляри і мікротріщини не пропускають молекули води, оскільки в дію приходять сили поверхневого натягу рідин. Мережа об’ємних кристалів, що заповнила капіляри, перешкоджає фільтрації води навіть при наявності високого гідростатичного тиску.

Швидкість формування кристалів і глибина проникнення активних хімічних компонентів залежить від багатьох факторів, зокрема від щільності, пористості бетону, вологості і температури навколишнього середовища. При зникненні води процес формування кристалів призупиняється. При появі води (наприклад, при збільшенні гідростатичного тиску) процес формування кристалів поновлюється, тобто бетон після обробки матеріалом Пенетрон набуває здатність до «самозалечіванію» пор, капілярів і мікротріщин.

Пенекрит – шовний гідроізоляційний матеріал для запобігання фільтрації води через тріщини, стики, шви, вводи комунікацій, сполучень і примикання.

Принцип дії матеріалу Пенекрит: Дія матеріалу засноване на принципах безусадочность, пластичності, водонепроникності і високої адгезії до бетонних, кам’яних, цегляних і металевих поверхнях.

Пенебар – шовний гідроізоляційний матеріал для запобігання фільтрації води через шви, стики, вводи комунікацій, сполучень і примикання.

Принцип дії Пенебар: Дія матеріалу Пенебар засноване на багаторазової здатності збільшуватися в об’ємі при наявності води в обмеженому для вільного розбухання просторі і створювати щільний водонепроникний гель, який утворює бар’єр для надходить вологи.

Пенеплаг – водозупиняючою гідроізоляційний матеріал для миттєвої зупинки напірних фонтануючих течі.

Ватерплаг – водозупиняючою гідроізоляційний матеріал для швидкої зупинки напірних фонтануючих течі.
Принцип дії Пенеплаг (Ватерплаг): Дія матеріалів Пенеплаг і Ватерплаг засноване на здатності матеріалів до миттєвого схоплюванню при взаємодії з сильним напором води і до одночасного розширення.

Пенетрон Адмикс – гідроізоляційна добавка в бетонну суміш для значного збільшення показників бетону по водонепроникності, морозостійкості і міцності.

Принцип дії Пенетрон Адмикс: Дія матеріалу Пенетрон Адмикс засноване на двох принципах: реакції в твердому стані і сили поверхневого натягу рідин.

Активні хімічні компоненти матеріалу Пенетрон Адмикс, рівномірно розподілені в товщі бетону, розчиняючись у воді, вступають в реакцію з іонними комплексами кальцію і алюмінію, різними оксидами і солями металів, що містяться в бетоні. У ході цих реакцій формуються більш складні солі, здатні взаємодіяти з водою і створювати нерозчинні кристалогідрати. Мережа цих кристалів заповнює капіляри, мікротріщини і пори шириною до 0,4 мм. При цьому кристали стають складовою частиною бетонної структури.

Заповнені нерозчинними кристалами капіляри, мікротріщини і пори не пропускають молекули води, оскільки в дію приходять сили поверхневого натягу рідин. Мережа об’ємних кристалів, що заповнює капіляри, перешкоджає фільтрації води навіть при наявності високого гідростатичного тиску.
Бетон з добавкою Пенетрон Адмікс набуває властивостей водонепроникності, і здатності до «самозалечіванію», зберігаючи при цьому паропроникність.

Галерея