Промисловий альпінізм

Пропонуємо on 26 Feb , 2015

Промисловий альпінізм – це спеціальні методи виконання висотних робіт на комунальних, промислових і інших об’єктах, при яких робоче місце досягається за допомогою підйому або спуску по тросу або з використанням інших альпіністських способів пересування і забезпечення безпеки (страховки).
При виконанні робіт методами промислового альпінізму застосовується, як правило, дві технології.

Промисловий альпінізм

Промисловий альпінізм

Основна технологія — це і є та сама спеціальна альпіністська технологія, що дозволяє швидко, оптимально, без вживання лісів, подмостей або спеціальних машин і механізмів пересуватися в просторі і досягти потрібного місця. Проте лазити по конструкціях – це не самоціль промальпіністів. Адже потрібно виконувати якусь роботу. Ось тут і з’являється друга технологія — технологія виконання, тобто та, за допомогою якої безпосередньо виконується виробниче завдання, наприклад технологія монтажу, технологія ремонтних робіт і тому подібне.

Потрібно сказати, що поняття “Промисловий альпінізм” (“промальп”) давно застосовується самими альпіністами, але в офіційному списку професій в нашій країні такої спеціальності до цих пір немає. Хоча певні дії в цьому напрямі ведуться. Але реальна життєва необхідність не чекає бюрократичних дозволів. Масовий характер виконання великого спектру висотних робіт альпіністами потребуэ для когось обміну досвідом, для когось навчання методам роботи і техніці безпеки. Альпіністи, розуміючи необхідність і цієї, підготовчої, сфери діяльності, і раніше, своїми силами, проводили курси навчання. Зараз така учбова діяльність дещо ущухла, але слід чекати, що впорядкування в цьому спектрі робіт саме в аспекті забезпечення безпеки все одно буде потребувати, врешті-решт, формування відпрацьованих систем підготовки.

 

Галерея