Турнікети

Пропонуємо on 27 Feb , 2015

Технічна характеристика турнікета

Можна виділити групу технічних і ергономічних характеристик, які визначають основні споживчі властивості цих пристроїв:

  • Вимоги до рівня захисту.
  • Наявність режиму “антипаніка”.
  • Можливість підключення системи контролю доступу.
  • Пропускна спроможність.
  • Ресурс(кількість спрацьовувань).
  • Дизайн. – Цінові параметри.
  • Режими проходу (груповий пропуск або пропуск по-одному).
  • Ширина проходу.
  • Автоматичне довертання лопатей.

Вимоги до рівня захисту

Найбільшу захищеність об’єктів забезпечують повнопрофільні турнікети. За своїми характеристиками вони близькі до шлюзових кабін. Їх неможливо обійти. Вони можуть забезпечити прохід строго по одній людині, а також “блокування” людини усередині кабіни. Далі, по вимогах до рівня захисту, слідують напівпрофільні турнікети [вертушки]. Швидкісні турнікети, триподы і хвіртки забезпечують найменшу міру захисту. І якщо для вирішення вашого завдання основна вимога, що пред’являється до встановлюваного устаткування, – підвищений рівень захисту, тоді, безумовно, вам потрібний повнопрофільний турнікет. Це завдання однаково добре виконують і російські, і зарубіжні турнікети. Наприклад, повнопрофільні турнікети “ОМА” або турнікети серії УПУ компанії “Дедал” надійно ізолюють вас від небажаних відвідувань. У турнікетах компанії “Дедал”, крім усього іншого, є рідкісна для російських турнікетів функція – дозвіл проходу по одному пропуску не більш однієї людини (використовується зважування людини) і блокування порушника усередині кабіни при несанкціонованому проході (окрім пропуску використовується особистий код).

Наявність режиму “антипаніка”

По вимогах пожежної безпеки в усіх місцях скупчення людей, у тому числі в офісах, на підприємствах, місцях розваги, відпочинку і так далі, необхідно забезпечити безперешкодний вихід з небезпечної зони у випадках займання і при інших екстремальних ситуаціях. І якщо на входах у вказані заклади (а це практично усе публічні і усі “працюючі” заклади будь-якого міста) раптом встановлюються турнікети, тоді в цих турнікетах має бути передбачений режим безперешкодного виходу, який називають “антипаніка”. Такі режими практично автоматично реалізуються в швидкісних турнікетах v хвіртках. Майже в усіх іноземних “” в деяких російських триподах цей режим реалізується шляхом опускання однієї з робочих штанг. У деяких видах триподов добитися цієї функції вдається тільки після відкручування однієї з штанг. Напівпрофільні і повнопрофільні турнікети не забезпечують режиму “антипаніка”. Аварійний вихід за відсутності режиму “антипаніка” має бути забезпечений додатковими проходами. Тому при організації проходів з використанням турнікетів бажано погоджувати усі плани з представником пожежної інспекції.

Можливість підключення системи контролю доступу

Більшість турнікетів, що поставляються нині російськими і зарубіжними компаніями, мають можливість підключення практично до будь-якої системи контролю доступу. При цьому його “розумність” може бути індивідуальною, у складі автономної системи контролю і управління доступом або ж груповий, коли турнікет включений як елемент багаторівневої розподіленої системи контролю і управління доступом. У першому випадку такий турнікет в змозі розпізнати “свого” і пропустити його на територію, що охороняється. Максимум його здібностей – підготувати звіт проходів, тобто видати список часу проходу співробітників через турнікет. У другому випадку турнікет стає “розумним” елементом усієї системи контролю і управління доступом. Він в змозі погоджувати свої дії з роботою усього складного механізму управління потоками людей на підприємстві. Більше того, він може підлаштуватися під ситуацію, що постійно міняється, змінюючи алгоритми своєї поведінки. Звичайно, усе це робить не сам турнікет, а програма, закладена в систему контролю і управління доступом.

Пропускна спроможність

Пропускна спроможність турнікетів, обладнаних системами контролю доступу залежить від трьох тимчасових пaраметров часу пред’явлення людиною пристрою ідентифікації (картки, брелка і так далі) часу прочитування коду і обробки запиту програмою системи контролю і управління доступом; часу спрацьовування старанного механізму. Практика показує, що тут самою інерційною ланкою є людина. Тому, за інших рівних умов, найбільшу пропускну спроможність мають турнікети, забезпечені считывателями радіочастотних карток. Їх людина пред’являє найшвидше. Час спрацьовування старанного механізму – найбільш стабільний параметр. Явними лідерами по цьому параметру є швидкісні турнікети. Це пояснюється передусім тим, що у більшості швидкісних турнікетів нормальний стан стулок – “відкрито” і спрацьовувати загалом і нічому. А швидкість проходу у результаті залежить тільки від “людського чинника”. Практика показує, що реальна пропускна спроможність турнікетів, обладнаних системами контактного прочитування, складає від 8 чоловік в хвилину для повнопрофільного турнікета до 20 чоловік в хвилину при використанні швидкісних турнікетів.

Ресурс (кількість спрацьовувань)

Найкращі параметри тут мають зарубіжні турнікети. Практично на усі види гарантується ресурс до 1 000 000 спрацьовувань. Іноді ця цифра доходить до 5 000 000 (турнікетів фірми “Automatic systems” (Бельгія). Дуже рідко гарантоване число спрацьовувань, оголошене в технічних умовах, перевищує 2 000 000. У російських виробів ресурс набагато скромніший. У турнікетів “PERCo” і “ОМА”, а це наші лідери, цей параметр приблизно однаковий і складає 600 000 спрацьовувань. Російські виробники навіть не завжди вказують значення ресурсу в технічних характеристиках своїх виробів. Практика показує, що вихід з ладу наших турнікетів непередбачуваний і може статися після 100 000 спрацьовувань.

Дизайн

Постачальники турнікетів пропонують найрізноманітніші конструкції і колірні рішення. Забарвлена сталь, нержавіюча сталь, скло, тоноване скло, стекло з гравіюванням, обробка з дерева, хромовані деталі. Є з чого вибрати. Існують турнікети практично непомітні, повітря, з тонких трубок і скла, а також солідні, масивні, упевнено відділяючі ваш простір від зовнішнього світу. Оптимально “вписати” турнікет в існуючий простір допомагають різні обгороджування і їх елементи. Виконані в тому ж стилі, що і турнікети, ці додаткові елементи дозволяють створити єдину конструкцію, не порушуючи при цьому існуючого інтер’єру. Останнім часом російські виробники значно поліпшили зовнішній вигляд своїх виробів і розширили їх різноманітність. І все-таки відставання все ще існує. Освоївши “класику” зовнішнього вигляду і прийнятну якість покриттів і обробки, російські виробники поки що не можуть порадувати споживача “авангардними” рішеннями і вишуканою обробкою. І якщо наші компанії пропонують два-три колірних рішення, то зарубіжні виробники поставляють увесь колірний ряд.

Цінові параметри

Цінові ніші розподілилися без несподіванок. Як і можна було чекати, найбільш високі ціни у американських, англійських і бельгійських турнікетів. Але і якість цих виробів – відмінна. Вартість стандартного трипода “без наворотів” складає від $3800 і вище. Наступну цінову нішу займають італійські виробники. Вони упевнено влаштувалися на російському ринку і за об’ємами продажів поступаються тільки деяким російським виробникам. Стандартний італійський трипод стоїть від $2300. Далі розташувалися російські вироби. Вартість турнікетів триподов “ОМА” і “PERCo” від $1200. І найдешевші – це турнікети триподы “ДОН” і “Бастіон” від $900. Ось які ціни на інші згадані в матеріалі турнікети. Хвіртки – від $800 до $5000. Напівпрофільних – від $2000 до $1 5 000. Повнопрофільних – від $4000 до $20 000. Швидкісні – від $2500 до $25 000. Цифри ці, звичайно ж, зразкові і в реальності можуть відрізнятися від приведених.

Режими проходу (груповий пропуск або пропуск по-одному)

Режим проходу no -одному забезпечують тільки турнікети, забезпечені ваговою платформою. Усі інші турнікети не гарантують однозначного виконання цього режиму без додаткових технічних коштів. Характерним прикладом служать групові проходи на метрополітені. Звичайно, пройти удвох через трипод або роторний турнікет набагато складніше, ніж через хвіртку, але все-таки це можливо. Інший, не менш важливий режим – можливість групового проходу. Як вже відзначалося, цю функцію в повному об’ємі забезпечують тільки хвіртки і швидкісні турнікети, що мають можливість працювати в режимі “нормально відкритий”. Триподы і роторні турнікети подібного режиму не мають. Для організації групового проходу їх “розблоковують”, тобто на деякий час дають можливість лопатям вільно обертатися. Практично усі турнікети вказаних типів мають таку можливість.

Ширина проходу

Ця характеристика важлива, коли через турнікет необхідно часто проносити або провозити речі негабаритів. Остання вимога все частіше позначається як необхідне для усіх публічних закладів. Єдиний турнікет із збільшеною шириною проходу – це двостороння орна хвіртка або, як її ще називають, – ковбойський бар. З її допомогою можна організувати прохід шириною до одного метра. Інші турнікети забезпечують ширину проходу від 55 до 80 сантиметрів.

Автоматичне довертання лопатей

Автоматичне довертання лопатей потрібне для того, щоб після проходу людини через турнікет лопаті турнікета не “зависали” в якомусь невизначеному положенні, а доворачивались до початкового стану. Чи поверталися в початкове положення, як, наприклад, у хвіртки. Тому що тільки з початкового положення можлива нормальна, без збоїв, робота турнікета. У усіх сучасних моделях довертання лопатей присутнє. Проте, так само, як і з іншими характеристиками, якість і довговічність цього параметра майже безпосередньо пов’язані з тією кількістю грошей, яку ви маєте намір сплатити.

Галерея